Sa asud: Esileht    Külalisele    Mida vaadata?

Prindi

Mida vaadata?

Kõik Valga-Valka vaatamisväärsused koos kaardiga:

Valga paikneb imepärase Lõuna-Eesti looduse keskel, kuid siin on võimalik nautida mitmeid looduskauneid kohti ka linna sees – näiteks suuremõõtmeline Pedeli virgestusala asub otse linna südames. Siin leidub ka kauneid veesilmi, on supelrand, on jalutus-, matka- ja jooksuradasid.

Tõsi, Valgas ei ole tervisekeskust ega suusamägesid, kuid ega need ei ole ainukesed kohad ja tegevused, mis peaksid turiste meelitama, Valgal on  jälle palju sellist, mida mujal ei ole. Näiteks see, et turistil on võimalus jätta oma auto kesklinna tasuta parklasse ning jalutada kaarsillale kuulama kauni tehiskose romantilist veevulinat või nautida õhtust valgusemängu kesklinnas Pedeli paisjärvede kallastel.

Väikelinnad tasuvad külastamist juba kasvõi seepärast, et seal näeb ainulaadset ja kaunist arhitektuuri aegadest, kui arhitektid-ehitajad pidasid lugu inimlikest mõõdetest ja looduslikest ehitusmaterjalidest. Vaatlemist väärivad Valga südames asuv ovaalse põhiplaaniga (ainus omalaadne!) Jaani kirik, ilma tornita rooma-katoliku Pühavaimu kirik, hilisklassitsistlik puitraekoda, historitsistlikus stiilis viiekuplilise kellatorniga Issidori peakirik, torniga vaksalihoone ja paljud teisedki hooned. Valkas tasub vaatamas käia Püha Katarina evangeelset luterlikku kirikut, õigeusu kirikut, linnavalitsuse maja, kultuurimaja ja linna ainust juugendstiilis hoonet (endine maavalitsuse-, praegune politseihoone). 

Täpsemat infot kohatadest mida külastada, saad vasakul pool asuvast menüüst!

 

 

Video autor: Rain Aunapu

Info allikas: www.puhkaeestis.ee, www.visitestonia.com
Info uuendamiseks võta ühendust: Triin Roo, tel. (+372) 53 498 683, E-mail: triin.roo@valgalv.ee

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?