Sa asud: Esileht    Külalisele    Mida teha?    Suursündmused Valgas

Prindi

Suursündmused Valgas

Valgas toimuvad mitmed erinevad suursündmused mis meelitavad kohale inimesi igast maailmanurgast. Tule ja kauple kohaliku käsitöötootjaga, saa osa näidislahingutest või vaata kuidas romuringil autodest viimast võetakse! Vaata 2017. aasta sündmuste kalendrit SIIT

Valga-Valka kaksiklinnade festival "Helisev Liivimaa"

Toimumisaeg: Juuni esimesed nädalad
Telefon: (+372) 766 9900
E-post: valgalv@valgalv.ee

Juuni on kaksiklinnade Valga ja Valka sünnipäevakuu - 431 aastat möödub päevast, mil Poola kuningas Stefan Batory andis linnale linnaõigused. Festivali ajal toimub linnas palju huvitavat igale eale - traditsiooniline paadiralli Pedeli jõel, Liivimaa laat, võrride võidusõit ja trikimootorrataste võistlus on vaid mõned näited ürituste pikast reast.

Liivimaa Mihklilaat

Toimumisaeg: Oktoobrikuu esimesel laupäeval
Mobiil: (+372) 534 53457
Telefon: (+372) 766 9914 
E-post: valgalv@valgalv.ee

Liivimaa Mihklilaadale ootame nii müüjaid kui ostjaid. Laadapäeval saad nautida meeleolukat kultuuriprogrammi. Laadale ootame müüma aiasaaduste, taimede ja loomade kasvatajaid, meemüüjaid, käsitöömeistreid, puidust mööbli valmistajaid, erinevate toiduainete müüjaid, ehete valmistajaid jne.

Rahvuvaheline Valga Militaarajaloo Festival

Toimumisaeg: Augusti alguses
Mobiil: (+372) 512 1044
Telefon: (+372) 767 1127
E-post: valga@isamaalinemuuseum.ee
Koduleht: http://www.isamaalinemuuseum.ee/

Rahvusvaheline Valga Militaarajaloo Festival eristub oma ainulaadse programmiga: tutvustatakse jõustruktuure, toimub sõjameeste marss, lavastatakse näidislahinguid, muuseumides on erinevad militaariaga seotud näitused, toimuvad vanavaralaat ja kontserdid, osalevad sõja-ajalooklubid erinevatest riikidest. Tegevust ja osalemisrõõmu jätkub kõigile. Tule ise, võta pere ja sõbrad kaasa.

 


Video autor: Rain Aunapu

Valga – Valka Helen Triathlon

Toimumisaeg: Juuni lõpupoole
E-post: ain@trismile.ee
Koduleht: http://www.trismile.ee/valga-valka

MTÜ Trismile korraldab Valgas juba mitmendat aastat triatloni festivali. Toimuvad võistlused harrastajatele ning toimub olümpiadistantsiga triatlonivõistlus, mis on ühtlasi ka Baltimaade Meistrivõistlus. Osalemisinfo ja tingimused leitav veebist www.trismile.ee

Pealtvaatajatele on üritus tasuta.

 

Rahvusvaheline vanavara- ja käsitöö laat Valgas

Toimumisaeg: Mai kuus
Mobiil: (+372) 767 1127
E-post: valga@isamaalinemuuseum.ee
Makseviis: Ainult sularaha
Koduleht: http://www.isamaalinemuuseum.ee

Valga Militaarteemapargi õuel kaubeldakse vanavara ja käsitööga. Oodatud on ka taimede ja istikute müüjad ning koduse toidukauba pakkujad.


Heategevuslik piirilaat Vorsti- ja grillfestival

Toimumisaeg: Mai kuu algus
E-post: valgalv@valgalv.ee

Tegemist on erakordse laadaga, kuivõrd tegevus toimub pikki piiri ja kaubelda on võimalik nii Eesti kui ka Läti poolel. Piirilaada eesmärgiks on heategevus, müügikoha rendi ja loterii eest saadudsummad suunatakse konkreetse ettevõtmise toetamiseks.  Toimub lihatoodete konkurss ja grillimisvõistlus "Piirideta grill". Laadalt ei puudu ka kultuuriprogramm, mis vältab läbi mõlema päeva. Tegevust jätkub kõikidele, nii noortele kui ka eakatele.


Valga romuring

Aadress: Saviaugu 4, Valga, 68205 Valga maakond
E-mail: Lauri@carma.ee
Toimumisajad leiad siit:
https://www.facebook.com/ValgaRomuring

Kui romuralli eesmärk on teiste autode rammimine suhteliselt väikesel alal, siis romuringi eesmärk on võidusõit. Võitjaks osutub etteantud aja jooksul kõige rohkem ringe läbinud sõitja. Samas on lubatud kontakt teiste autodega. Kui Romurallis võidab üldjuhul tugev, hästi ette valmistatud raud, siis Romuringil on määravaks osavus ja ettenägelikkus.

 


Video autor: Rain Aunapu

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?