Sa asud: Esileht    Külalisele    Mida teha?

Prindi

Mida teha?

Puhkevõimalusi loova koostöö parim näide ongi Valgat ja Valkat ühendav looduslik atraktsioon, kahe riigi suur ühine keskkonnaprojekt Pedeli puhkepiirkond, kuhu on rajatud ujumisrandadega paisjärved, kergliiklusteed, laste mänguväljakud ja mõnusad puhkekohad.

Aktiivse eluviisi harrastajatele pakutakse siin soodsaid võimalusi spordilaagrite korraldamiseks, tegelda saab väga paljude spordialadega alates kergejõustikust ja pallimängudest kuni iluvõimlemiseni, loomulikult on siin teretulnud ka tervisesportlased, neid ootavad terviserajad, Priimetsa jooksurada ja Pedeli virgestusala. Tulge jooksma, ujuma, kepikõndi tegema, rulluisutama!

Valga on tuntust ja tunnustust kogunud oma militaarajaloo festivalidega. Augustis 2016 toimub juba kaheksas rahvusvaheline militaarajaloo festival, mis pakub külastajatele rohkelt huvitavat tegevust ning vaatemänge: kontsert, sõjameeste ja sõjatehnika paraad, näidislahing, militaarteemapark, tulevikus rajatav simulatsioonikeskus jne.
Kuid militaarteemaparki saab (ja tasub!) külastada igal ajal. Teemapark koosneb muuseumist ja välinäitustest, lisaks pakutakse mitmesuguseid tegevusi: laskesimulaator, ronimissein, metsavenna punker, õhkrelvad, sõit soomukiga, takistusriba koos õhulennuga jne, jne. Korraldatakse ka väljasõite Vabadussõja ja II maailmasõja lahingupaikadesse Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis. Teretulnud on kõik militaarhuvilised ja ka need, kel seda huvi pole – kogemused on näidanud, et pärast militaarpargi külastust avastab igaüks endas siit saadud muljete ja teadmiste tõttu ka huvi sõjaajaloo ning militaarteemade vastu. Militaarteemapargis saab korraldada ka seminare, motivatsioonipäevi, laagreid ja paljut muud.

Puhka aktiivselt või jätka oma tervislikku eluviisi ka Valgas olles!

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?