Sa asud: Esileht

Prindi

Valga väärikas vanalinn saab peatselt uue ilme

31.08.2016

Valga väärikas vanalinn saab peatselt uue ilme

Valga Linnavalitsuse projekt „Valga vanalinna (8.kvartali) rekonstrueerimine esinduslikuks linnaruumiks" sai piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest rahastuse. Projekti kogumaksumuseks on 1,7 miljonit eurot, millest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt on toetus 1,5 miljonit ja 0,2 miljonit on omaosalus.

Valga kesklinna arengu südameasjaks võtnud Valga linnapea Kalev Härk kinnitas: „Rekonstrueerimise järgselt tuleb Valga vanalinna tagasi Liivimaa hing - taastub ajalooliselt väärikas ja sündmustest pidevalt tukslev linnasüda."

Valga vanalinna projektiga on algust tehtud juba 2015 aastal, kui koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldati arhitektuurikonkurss, mille raames tunnistati parimaks ideekavand märgusõnaga „Tootem", mille autorid on Gianfranco Franchi, Chiara Tesi ja Rea Sepping Itaalia arhitektuuribüroost FRANCHI ASSOCIATI.
„Uuenenud Valga vanalinnas saavad kokku tänapäevane ja vana: ajaloolised hooned säilitatakse ja renoveeritakse, linnasüdamesse rajatakse juurde uus ja modernne keskväljak, mis saab sündmuste toimumise ja inimeste kohtumispaigaks," lisas linnapea Härk.

Valga vanalinna rekonstrueerimistööde käigus on plaanis kõigepealt taastada Valga kreisihoone katus ja lammutada hilisem juurdeehitus ning nende töödega tahetakse jõuda valmis juba käesoleva aasta lõpuks. Vanalinna keskväljaku rajamise töödega on plaanis alustada 2017. aasta kevadel ning valmis peaks keskväljak saama Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Vaata Valga vanalinna tulevikuvisiooni videoklipilt

Lisainfo:

  • Valga linnapea Kalev Härk
    5347 2255

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?