Sa asud: Esileht

Prindi

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus sai uue lavatehnika

26.10.2017

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus sai uue lavatehnika

Novembris oma tegutsemise 50. aastapäeva tähistav Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus sai sünnipäevaks toreda kingituse, kultuuritemplis kaasajastati lava ja valgustehnika ning osteti uus helipult.

Projekti „Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse lavasüsteemide kaasajastamine" elluviimine toimus terve oktoobrikuu jooksul ning seega oli mõnevõrra häiritud ürituste korraldamine kultuurimaja teatrisaalis. Lavasüsteemide kaasajastamise projekt sai toetuse regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmist 80 000 eurot, Valga Linnavalitsuse poolt kaeti projekti omaosalus ja kaasfinantseering 30 000 euro ulatuses.

Projektiga loodi võimalus ürituste säästlikumaks korraldamiseks läbi lavasüsteemide uuendamise ning nutikamaks tegemise. Projektijuht Margo Metsoja selgitas: „Projekti käigus uuendati valgussildu, lavakardinate süsteeme ning seeläbi loodi võimalus säästlikumaks lava kujundamiseks ning kaunistamiseks. Lisaks lihviti ja värviti lavapõrand tumedaks, et kasutatavad valgusefektid paremini esile tuleksid."

Kaasaegne valgussilla konstruktsioon võimaldab mugavat, kiiret ja paindlikku seadmete ümbertõstmist iga sündmuse erineva valguslahenduse jaoks. Lisaks töötavad uued valgussillad elektrimootorite abil, mis võimaldab neid kiiresti üles-alla lasta. Uued valguskujundusseadmed on keskkonnasõbralikumad, tarbivad vähem elektrit, purunevad harvemini ning neile on sisse ehitatud üle miljoni värvi, mida saab valida valguspuldist ilma lisakuluta.

Modernsed valguskujundusseadmed on väiksema jooksva kuluga kui praegused olemasolevad seadmed. Uus elektrimootoriga ajam võimaldab eesriiet avada lavalt ja ka režiist ilma, et laval peab selleks olema eraldi inimene. Projektoritega saab teha füüsiliste dekoratsioonide alternatiivina videomappingut: kuvada animatsioone, kujundeid, logosid, fotosid, erinevaid temaatilisi detaile jms. Lisaks saab projektoritega kujundust sündmuse keskel vahetada, mis muudab sündmused mitmekesisemaks.

Järgmiseks investeeringuvajaduseks on kultuuri- ja huvialakeskuses olemasoleva helitehnika uuendamine. Linnavalitsus tegigi selleks esimese sammu ja kinkis eelolevaks pidupäevaks 11 000 eurot uue helipuldi soetamiseks.

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktori Ülle Juhi sõnul toimub majas igapäevaselt väga aktiivne tegevus ning kaasajastatud lavasüsteemidest saavad kasu kõik külastajad ning ürituste korraldajad. „Kõik on oodatud külla nüüd juba kaasajastatud teatrisaali, et osaleda 4. novembril kultuuri- ja huvialakeskuse 50. aastapäeva tähistamisel," sõnas Juht.

Aastapäeva kava:

  • kell 15.30 Kontsert "Väikesest saab suur". Tasuta
  • kell 17.00 Foorum "Vaatame hetkeks tagasi ja suuname pilgu edasi"
    Jagame tänu ja torti. Sündmust veab Tambet Tuisk. Kutsetega
  • kell 20.00 Kontsert ansamblilt La Phoenix ja sellele järgneb pidu ansambliga The Swingers. Solistid Birgit ja Tanja. Kaastegev tantsutrupp Modus. Pilet 10 €.

 

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?