Sa asud: Esileht

Prindi

Valga valla valimiskomisjon registreeris volikogu kandidaadid

06.09.2017

Valga valla valimiskomisjon lõpetas eile, 5. septembri õhtul kohaliku omavalitsuse volikogusse kandideerimisavalduste vastuvõtmise. Komisjonile esitati viie erakonna ja ühe valimisliidu nõuetekohaselt vormistatud avaldused, ükski üksikkandidaat avaldust ei esitanud.

2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel kandideerivad Valga valla volikogusse erakonnad ja valimisliit järgmiselt:

  • Eesti Keskerakond 38 kandidaati;
  • Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 8 kandidaati;
  • Eesti Reformierakond 49 kandidaati;
  • Erakond Isamaa ja Res Publica Liit 13 kandidaati;
  • Sotsiaaldemokraatlik Erakond 27 kandidaati;
  • Valimisliit VALGA.ELUOLU.EE 5 kandidaati.

Kandidaatide registreerimiseks esitamine algas 16. augustil ja lõppes 5. septembril kell 18.00.

Valga valla valimiskomisjoni esimees Anastasija Kikkas selgitas: „Valimiskomisjon võttis kandideerimisavaldused vastu ja kontrollib nende nõuetekohasust, vigade parandamine kandideerijate dokumentides on lubatud kuni 7. septembri kella 18ni. Lõplikult registreerime nõuetekohaselt registreerimiseks esitatud kandidaadid 10. septembriks, peale mida selgitame liisu heitmisega numbrite andmise järjekorra erakondade ja valimisliidu vahel."
„Siiski võib veel liikmete arv erakondade ja valimisliidu nimekirjas muutuda, sest kolme päeva jooksul pärast kandidaatide registreerimist võib kandidaat esitada kandideerimisest loobumise avalduse," lisas komisjoni esimees Kikkas.

15. septembril, 30 päeva enne valimispäeva koostab Siseministeerium valijate nimekirjad ja korraldab kümne päeva jooksul valijakaardi koostamise ja valijale saatmise.

Tulevane Valga vallavolikogu on 27-liikmeline, kuhu kandideerivad hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kes on saanud hiljemalt 10. septembriks 18-aastaseks ja kelle püsiv elukoht rahvastikuregistri andmetel asub 1. augusti 2017 andmetel Valga linna ning Karula, Taheva, Tõlliste ja Õru valla ühinemisel moodustuva Valga valla territooriumil.

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?