Sa asud: Esileht

Prindi

Valga hariduskonverents andis ainet mõtlemiseks ja aruteludeks

25.08.2017

Valga hariduskonverents andis ainet mõtlemiseks ja aruteludeks

Valga Linnavalitsus korraldas seitsmenda Valga hariduskonverentsi, mis keskendus praktilistele ja haridusfilosoofilistele teemadele, et toetada õpetajate teadmisi ning anda vääriline sissejuhatus uuele algavale õppeaastale.

Uuendusena toimus konverents kaheosalisena, kus päeva alguses toimus liikumisõpetajate lühiseminar. Teema osutus huvipakkuvaks ja osalejad said teada liikumisõpetuse uutest suundadest ning muutustest kehtivas ainekavas.

Konverentsipäeva avakõnes ütles Valga linnapea Kalev Härk: „Sotsiaalselt pingelised ajad nõuavad õpetajatelt lisaks pedagoogilisele tööle ka juhtimisvõtete rakendamist - kaasamist, eestvedamist, motiveerimist." Linnapea lisas, et konverentsil julgustati õpetajaid ja koolijuhte kasutama õppetöös kaasaegseid meetodeid laste ja õpilaste võimetekohaseks arendamiseks.

Aastate jooksul on Valga hariduskonverents kogunud populaarsust, lisaks maakonnarahvale oli osalejaid nii Tartumaalt kui pealinnast. Konverentsi eestvedaja, Valga linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Anneli Rantsi sõnul osales eilsel Valga hariduskonverentsil kokku 371 huvilist.

Konverentsi teemad läksid kuulajatele korda ja andsid enne õppeaasta algust pedagoogidele mõtlemisainet.

Konverentsi eestvedaja Anneli Rantsi sõnas: „Selle aasta konverentsi läbivaks teemaks oli kaasav haridus ning antud teemal ettekandjad ja arutlejad tõdesid, et tänapäeval peab õpetaja klassis toime tulema kõikide erinevate vajadustega õpilastega. Erilist lähenemist vajavad nii nõrgemad kui tugevamad õpilased ja kõigil lastel on õigus saada vajalikku tuge kohe, kui nad seda vajavad. Hea on tõdeda, et Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri sõnul suunab riik edaspidi lisaraha haridussüsteemi, et koolidel oleks võimalik palgata tugispetsialiste kaasava hariduse tõhusamaks elluviimiseks."

 

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?