Sa asud: Esileht

Prindi

Valgas toimus kaksiklinnade sõpruskohtumine

03.08.2017

Valgas toimus kaksiklinnade sõpruskohtumine

Euroopa Liidu Kodanike Euroopa Sõpruslinnade meetme raames toimus 26. kuni 30. juulini kaksiklinnade sõpruskohtumine Valgas.

Käesoleval kohtumisel oli programmi teemaks „Sotsiaalsed ja poliitilised revolutsioonid 1917. aastal, impeeriumide lagunemine ja selle mõju Euroopa poliitilisele olukorrale" ning „Rooma leping 1957 ja Euroopa Majandusühenduse algus, olukord hetkel ja tulevikus". Sõpruskohtumine leidis sel korral aset Valgas ning tõi kokku 54 osalejat kuuest erinevast linnast: Durbuy, Kobylnica, Kościelisko, Orimattila, Valga ja Valka. Tegemist on Eesti, Soome, Belgia, Läti ning Poola linnadega.

Nelja päev jooksul avanes osalejatel võimalus tutvuda lähemalt Valga linnaga, õppida Euroopa Liidu ajalugu, osaleda põnevates mängudes, kuulata temaatilisi ettekandeid ning külastada Tartu linna. Lisaks kõigele osalesid külalised Baltikumi suurimal militaarajaloo festivalil MilFest ning kogesid sündmusi, mis samuti moodustavad osa Euroopa ajaloost.

Kaksiklinnade kohtumisi viiakse järjepidevalt läbi aastast 2001. Projekti laiemaks eesmärgiks on tõsta teadlikkust teistest kultuuridest, ühisest ajaloost ja väärtustest läbi pikaajalise rahvusvahelise koostöö. Viimati avanes Valgal võimalus võõrustada kaksiklinnade kohtumist 2007. aastal ning järgmine kohtumine toimub juba Soomes Orimattila linnas.

 

Pildid

      

Robert Derevski
Avalike suhete spetsialist, praktikant
7669902 / 56620843
robert.derevski@valgalv.ee

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?