Sa asud: Esileht

Prindi

Optilise sidekaabli arendusprojekt „Internet koju“ toob kiire andmeside võimekuse soovijateni

18.07.2017

Valgamaal, Põlvamaal, Tartumaal, ja Võrumaal on MTÜ Eesti Andmesidevõrk eestvedamisel käivitumas projekt “Internet koju”, millega planeeritakse ühendada veel seni ühendamata eramud ja ärihooned kaasaegse fiiberoptilise sidekaabli võrguga.

Projekti eesmärgiks on luua elanikele ja ettevõtetele võimalus kasutada kaasaegseid kiireid ja stabiilseid digiteenuseid (internet, nutika kodu lahendused, digitelevisioon, valvelahendused jm). Selle lahutamatuks osaks on aga kaasaegne optiline andmesidekaabel.

Valgamaa territooriumil asuvad elamud ja ettevõtted (sh Valga linnas) plaanitakse ühendada kuni 90% ulatuses. Siinkohal on oluline saavutada suurt liitujate arvu, et tekiks võimalus ühendada rohkem ka hajaasustuses elavaid tarbijaid.

Teadmiseks:

  • Projekti käigus rajatakse fiiberoptiline ühendus soovijatele koju või töökohta
  • Võrguga liitumise tasu ühe maja kohta läheb plaani kohaselt maksma vaid 150 eurot (kortermaja puhul 150 eurot trepikoja kohta)
  • Projektiga saavad liituda soovijad nii maal kui ka linnas, kui majas puudub optilise kaabli ühendus
  • Eesmärgiks on varustada elanikke tulevikukindla, kiire ja stabiilse internetiühendust võimaldava andmesidekanaliga
  • Projekti arendaja on MTÜ Eesti Andmesidevõrk, teenust hakkavad osutama konkurentsitingimustes Eesti sideettevõtted
  • Projekti edukus sõltub otseselt sellest, kui palju liitumissoovi avaldajaid tekib seisuga 31.08.2017

Soovi korral saada koju või töökohta maksimaalselt 150 euro eest optilist sidekaablit tuleb esitada oma liitumissoov lehel www.internetkoju.ee enne 31.08.2017. Registreerimine pole siduv ja võimalikku liitumistasu küsitakse alles pärast täiendava kirjaliku kinnituse saamist ning ühenduse valmisehitamist.

Projekti elluviija Eesti Andmesidevõrk MTÜ on organisatsioon, mis tegeleb sidevõrkude arendamisega maal ja linnade eramajade piirkonnas. Küsimuste korral võimalik ühendust võtta Eesti Andmesidevõrk MTÜ-ga (info@eestiandmeside.ee, +372 6 225 237) või Valga linnavalitsuse IT arendusjuhi Toomas Paiga toomas.pai@valgalv.ee.

Lisainfo pressiteatena on leitav siit ja organisatsiooni koduleht http://eestiandmeside.ee/asutus

 

Toomas Pai
Valga Linnavalitsuse IT arendusjuht
5878 9621 / toomas.pai@valgalv.ee

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?