Sa asud: Esileht

Prindi

Valga vanalinna ehituse algus viibib

12.07.2017

Riigihangete ebaõnnestumise tõttu on osutunud võimatuks alustada vanalinna rekonstrueerimistöid selle suve lõpus.

Üheks oluliseks projektiks, mis on saanud rahastuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest on „Valga vanalinna (8. kvartali) rekonstrueerimine esinduslikuks linnaruumiks". Projekti elluviimiseks on panustatud juba kaks aastat ning käesoleva aasta suve alguses oli Linnavalitsusel kavas alustada ehitustöödega.

Kahjuks ei läinud kõik plaanipäraselt. Vanalinna rekonstrueerimiseks on läbi viidud kaks riigihanget ning mõlemad ebaõnnestusid. Esimese hanke võitnud ettevõtja loobus töödest enne lepingu sõlmimist ning teise hanke läbiviimisel olid tehtud märkused rahastaja poolt, mille tõttu pidi Valga Linnavalitsus hanke tühistama. Nüüdseks on linn välja kuulutamas riigihanget kolmandat korda lootuses leida ehitaja augusti lõpuks. Eduka hankekonkursi ning soodsate ilmatingimuste korral talvel võivad vanalinna rekonstrueerimistööd lõppeda juba järgmise aasta suveks.

Samas on rõõm teatada, et hoone aadressil Riia 5 sai omale hiljuti uue katuse. Käesoleval aastal soovime tänu Muinsuskaitseametist saadud toetusele ja täiendavale rahastusele linna eelarvest alustada ka hoone fassaadi remonttöödega.

 

Aira Varblane
Valga Linnavalitsuse arenguameti juhataja
766 9964 / 5750 3525

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?