Sa asud: Esileht

Prindi

Võru tänava kergliiklustee Toogi elamuteni sai valmis

03.07.2017

Võru tänava kergliiklustee Toogi elamuteni sai valmis

30. juunil lõppes EASi poolt kergliiklusteede toetusmeetmest rahastatud projekt „Valga linnas kergliiklustee rajamine Toogipalu kalmistuni“.

Projekti raames oli algselt kavas rajada 2,1 kilomeetrit kergliiklusteed Võru tänava ja Lõuna tänava ristist kuni Toogipalu kalmistuni ning need tööd teostati eelmisel suvel AS VALMAP GRUPP poolt. Algselt planeeritud eelarvest jäi aga osa vahendeid kasutamata ning selle tulemusena taotleti 2016. aasta sügisel projektimuudatusega võimalus rajada täiendavalt 0,7 kilomeetrit kergliiklusteed Toogipalu kalmistust kuni Toogi elamuteni. Otsus kiideti heaks ning tööde teostajaks sellel teelõigul sai RoadWest OÜ.

Kogu projekt kestis kokku pea kolm aastat alates eeltaotluse esitamisest 2014. aasta oktoobris ning tööde tähtajalise lõpetamisega 30. juunil 2017. aastal. Antud info on üleval ka vastaval tahvlil Laatsi bussipeatuse läheduses. On rõõm tõdeda, et valminud kergliiklustee on aktiivses kasutuses nii sportimiseks kui ka liiklemiseks kalmistule, mis varasemalt halbade teeolude tõttu oli käijatele liiklusohtlik.

Kokkuvõttes läks terve projekt maksma 524 000 eurot, millest kergliiklusteede toetusmeetmest eraldati 400 000 eurot ja ülejäänud summa oli omafinantseering linna eelarvest.

Tänavu suvel algavad peagi Võru tänaval ehitustööd ning nüüd juba sõidutee remondiga.Aira Varblane,
Valga linnavalitsuse arenguameti juhataja
+372 766 9964 / +372 5750 3525

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?