Sa asud: Esileht

Prindi

Eesti kõige lõunapoolsema linna laulu-tantsupeolised saabuvad Valgast

30.06.2017

Eesti kõige lõunapoolsema linna laulu-tantsupeolised saabuvad Valgast

Valga linnast sõitis XII noorte laulu- ja tantsupeole "Mina jään" 206-liikmeline osalejaskond. Linnavalitsus kinkis kõikidele osalejatele spetsiaalselt laulu- ja tantsupeoks kujundatud rätid ja rinnamärgid. Nendel on kujutatud kõrgustesse lendavat valget logolindu toetamaks kõrgetasemelist esinejaskonda.

Valga linnapea Kalev Härk avaldas rõõmu, et niivõrd suur arv osalejaid Valgast teele asus. "Olen uhke, et nii palju lauljaid, tantsijaid ja pillimängijaid meie ühisest suurest ja tähtsast peost osa võtavad."

Tänavusel peol osaleb Valga linnast 21-liikmeline Liivimaa Noorteorkester ja 11 kollektiivi: 3 põhikooli tantsurühma, 2 kultuuri- ja huvialakeskuse tantsu- ja võimlejaterühm ning 3 põhikooli ja 1 gümnaasiumi koor ning muusikakooli rahvamuusikaansambel. Kokku on lauljaid-pillimängijaid 126 ning tantsijaid 80. Peolistega on kaasas 21 juhendajat.

Kui tantsijatel on seljataga juba mitu head proovipäeva, siis lauljad said Valgast Tallinnasse saadetud alles täna. Vaatamata vihmasele ilmale olid lauljad täis energiat ning nende nägudel säras lai naeratus.

Kutsume kõiki Valga lastele aktiivselt kaasa elama ja nende käekäiku jälgima. Valga linnavalitsus avaldab jooksvalt uudiseid ja pilte oma Facebooki leheküljel Valga linn.

 

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?