Sa asud: Esileht

Prindi

Maakaitsepäeva tähistatakse Valga vabadussõja ausamba juures

22.06.2017

Maakaitsepäeva tähistatakse Valga vabadussõja ausamba juures

Võidupühal, 23. juunil toimub traditsiooniliselt maakaitsepäev, sellel aastal tähistatakse Valgamaa maakaitsepäeva Valgas vabadussõja ausamba juures ja linnapargis.

Maakaitsepäeval on kavas Pille Lahesoo koerte treeninggrupi esinemine, kaitse- ja päästetehnika esitlused. Väljas on Valga Militaarteemapark, Lõuna Päästekeskuse Valga komando, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Punane Rist Valgamaa Selts, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Kaitsevägi, Naiskodukaitse Valga ringkond, Kodutütarde Valgamaa ringkond, Noorte Kotkaste Valga malev, Kaitseressursside Amet.

Maakaitsepäevale alustatakse kell 14, päeva juhib Valdeko Nielson. Meeleolu loob Valga Piirilinna Bigband ja sõdurisuppi pakub naiskodukaitse. Võidutule üleandmise tseremoonia toimub Valga vabadussõja ausamba juures, kus on kavas välijumalateenistus, erinevad sõnavõtud, lillede ja pärgade asetamine ning Vabariigi Presidendi läkitatud võidutule pidulik vastuvõtmine ja jagamine maakonna omavalitsustele.

Hommikul süüdatakse küünlad ja asetatakse pärjad Valgas Metsa tänava kalmistul asuva vabadussõja mälestusmärgi juurde, Valga vabadussõja ausamba ja Jaani kiriku seinal asuva Põhja Poegade mälestustahvli juurde.

Võidutuli jõuab Valga linna Rakverest, kus toimub sellel aastal võidupüha paraad - vabariigi president läkitab võidutule maakondadesse Kaitseliidu noortejuhtide Sigrit Säinase ja Hannes Vanatoa kaudu. Valgas jagatakse võidutuli omavalitsusjuhtidele, kes viivad selle oma linna või valda. Võidutulest saavad alguse kogu maakonna jaanituled.

Tähelepanu - 23. juunil, seoses maakaitsepäevaga, on J. Kuperjanovi tänav kell 12.30 - 16.00ni liiklemiseks suletud Jõe tänavast kuni Peetri tänavani ning Rahu tänav J. Kuperjanovi tänavast kuni Hotell Metsise parklani. Samuti on nimetatud alale keelatud autode parkimine. Ümbersõit toimub Metsa tänava kaudu.

Vaata liiklusskeemi siit


 

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?