Sa asud: Esileht

Prindi

Valga ettevõtjad kohtusid linnapeaga hommikulauas

08.06.2017

Valga ettevõtjad kohtusid linnapeaga hommikulauas

„Valga linna palgad on tõusuteel, kuid peame koos ettevõtjatega püüdlema linna positiivse kuvandi loomisele," sõnas linnpea Kalev Härk võõrustades Valga ettevõtjad ühises hommikulauas.

Kolmapäeval, 7. juunil toimus endises piiripunktis asuvas pererestoranis Püha Söömaaeg traditsiooniline Valga linna ettevõtjate hommikusöök „Et Valgas oleks hea elada", kus osales ligikaudu 20 ettevõtjat. Sel korral arutleti peamiselt Valga linna üldplaneeringu praegust seisu ja põgusalt peatuti piirikaubanduse teemal.

Kohtumise juhatas sisse linnapea Kalev Härk, kes sõnas, et tänane hommikusöögi asukoht on valitud seetõttu, et meie linnas on tänu arenevale piirikaubandusele tunduvalt rohkem külastajaid kui muidu lisades, et ettevõtjad võiksid rohkem mõelda sellele, kuidas neile ka täiendavaid teenuseid pakkuda. Seejärel tegi Valga linna üldplaneeringu hetkeseisust ja suundadest ülevaate Valga linnaarhitekt Jiri Tintera, kes tutvustas ka teisi olulisi arendusprojekte, mis praegu töös on nagu Valga linna tööstusalade arenduse ja vajalike ühendusteede rekonstrueerimine, Valga vanalinna ehk 8. kvartali rekonstrueerimine ning Valga-Valka kaksiklinna ühise linnakeskuse arendamine.

Ettevõtjad tundsid huvi mitmete Valga linnas muinsuskaitse all olevate linna omandis hoonete edasise saatuse kohta ning linnapea andis teada, et iga hoonega tegeletakse eraldi, vastavalt võimalustele. Samuti kutsus linnapea ettevõtjaid julgelt panustama ja võimalusel ka nendesse investeerima. Arutelu jõudis välja üldiste Valga tööturu probleemideni, milleks on näiteks nii struktuurne tööpuudus kui ka palgatase. Ühiselt leiti, et lahendused nõuavad kõigi osapoolte koostööd ning müütide kummutamist.

Kohale tulnud ettevõtjad osalesid aktiivselt küsimuste esitamises ning arutelus. Valga Linnapea Kalev Härk rõhutas: „Sellist laadi ürituste korraldamise vajadust näitab ettevõtjate rohke osalemine ning aktiivsus ja soov kaasa rääkida Valga linna arengutes. See on suur tunnustus ja usaldus meie vastu."

Lisainfo:

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?