Sa asud: Esileht

Prindi

Valgamaa noortekeskused said üle 10 000 euro projektirahastust

09.05.2017

Valgamaa noortekeskused said üle 10 000 euro projektirahastust

Valgamaa noored saavad sel aastal osaleda mitmes huviringis ja sündmustel, mis teostuvad tänu Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursile. Valga Avatud Noortekeskuse projekt "Läbi mängu suureks" sai toetust 1671,6 eurot.

Ühtekokku eraldati riigi toetus kuuele projektile kogusummas 10 161,21 eurot. Rahastuse abiga viiakse tänavu Valgamaal ellu mitmeid põnevaid noortele suunatud sündmusi ja ettevõtmisi nagu noortebändide festival ja annete jaht.

Projektikonkursi hindamiskomisjonis osalenud ENTK peaeksperdi Kuldar Adeli sõnul olid Valgamaal selgelt eristuvad erinevate piirkondade noortekeskuste ja noorte vajadused. Igas piirkonnas oli taotletud erinäoliste tegevuste ja vahendite jaoks toetust.

Valgamaa projektides olid noored kõigil puhkudel väljatöötamise eestvedajaks ja saavad olema ka tegevuste elluviijaks," ütles Adel. "Näiteks teatriring, bändide festival, perepäevak, küladevaheline sportmängude turniir ja eriteemalised õpitoad saavad teoks just seetõttu, et noored on neid soovinud ja on valmis nende läbiviimise jaoks ka ise panustama."

Valgamaal on üheks silmapaistvamaks projektiks Tõlliste Avatud Noortekeskuse TANK projekt "Valgamaa noorte annete jaht", milles osaleb 140 noort 14st kohalikust omavalitsusest. Noorte annete jahil korraldatakse noortele erinevaid tegevusi tutvustavad õpitoad (nt slackline, meedia, sushi jm), mis toetavad noori uute huvitegevuste leidmisel või eneses uute huvide ja annete avastamisel. Tegevused soodustavad noorte panustamist ja õpitut ning kogetut saab edaspidi iseseisvalt kasutada.

Maakonnale eraldatava toetussumma suurus sõltub seal elavate noorte arvust. Nii oli mõnes maakonnas, kus oli palju taotlejaid, iga euro peale tihe konkurents. Mõnes aga sai kõiki projekte toetada täies mahus.

Ühtekokku esitati avatud noortekeskuste projektikonkursile 222 projekti, mis on 15 võrra enam kui eelmisel aastal. Maakondlike hindamiskomisjonide ettepanekute alusel eraldatakse selle aasta konkursi raames toetust 178 projektile üle kogu Eesti kogumahus 236 197 eurot.

Valgamaal avatud noortekeskuste projektikonkursist rahastuse saanud projektid:

  • MTÜ Avatud Hellenurme Noortekeskuse projekt "Koos on lõbusam" - 1022,4 eurot;
  • MTÜ Tõlliste Avatud Noortekeskuse TANK projekt "Valgamaa noorte annete jaht" - 3090 eurot;
  • Otepää Avatud Noortekeskuse projekt "Valgamaa Noortebändide Festival" - 1353 eurot;
  • Taheva valla Avatud Noortekeskuse projekt "Taheva ja Helme valla noorte omaalagtuse toetamine koostöö ja sportimisvõimaluste kaudu" - 1624,21 eurot;
  • Tõrva Avatud noortekeskuse projekt "Tõrva noorte vaba aja loovate ja arendavate tegevuste võimaluste avardamine" - 1400 eurot;
  • Valga Avatud Noortekeskuse projekt "Läbi mängu suureks" - 1671,6 eurot.


Lisainfo:

Agne Adler
Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert
Tel 735 0354; 5688 3685
agne.adler@entk.ee

Teate edastas:

Lennart Komp
Kommunikatsioonibüroo Dalton
lennart@dalton.ee
+372 5626 6964

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?