Sa asud: Esileht

Prindi

Valminud on Valga linna üldplaneeringu 2030+ arengustsenaariumid

07.03.2017

Valga linna üldplaneeringu 2030+ koostamiseks on kirjeldatud ja visualiseeritud linnaruumi arengustsenaariumid. Stsenaariumitega kirjeldatakse Valga linna võimalikke arenguvõimalusi, mis põhinevad peamiselt rahvastiku ja elamufondi statistilistel andmetel ja nende andmete põhjal tehtud prognoosidel.
Koostatud on kolm stsenaariumit, mis peavad aitama välja selgitada parima võimaliku suuna Valga linna ruumiliseks arenguks üldplaneeringu koostamisel.

Stsenaariumid on järgmised:

  • stsenaarium 1 - praeguse trendi jätkumine;
  • stsenaarium 2 - linnaruumi kohandamine kahanemise tingimustele;
  • stsenaarium 3 - linnaruumi „kokkutõmbamine".

Valminud materjalidega on võimalik tutvuda siin või Valga linnavalitsuses (Puiestee tn 8).

Koostatava üldplaneeringuga soovime muu hulgas taastada Valga linna ajaloolised asumid, et süvendada kohaidentiteeti. Oleme paika pannud esialgse kava, kuidas linnaasumid võiksid linnas paikneda ning mis nime kanda. Hetkel on kaks asumit, millele me ei ole leidnud sobivat nimetust, mistõttu kutsumegi kõiki linnaelanikke üles tegema oma pakkumisi asumite nimede määramisel ning avaldama arvamust seoses linnaasumite paiknemisega.

Linnaasumite esialgse kavaga on võimalik tutvuda:

Ettepanekud valminud materjalide kohta palume edastada Valga linnavalitsuse meiliaadressile valgalv@valgalv.ee või paberkandjal aadressile Puiestee tn 8 68203 Valga

Lisainfo:
Anni Teetsmann
Valga linnavalitsuse keskkonna vanemspetsialist
76699; 5860 1328

 

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?