Sa asud: Esileht

Prindi

Kogupere nutiseiklus jõuab taas Valgamaale

07.03.2017

Kogupere nutiseiklus jõuab taas Valgamaale

Kaks aastat tagasi Valgamaal toimunud Hulkuri karika nime kandva seiklussarja etapp saab ka sel hooajal stardi Valga linnas. Mis peitub siis fraasi „nutiseiklus" taga? Sarja korraldajate Jüri Roosti ja Neeme Ervini sõnul on see formaat justkui hübriid auto- ja motoorienteerumisest, geopeitusest ja ajugümnastikast. Algust sai tehtud 2014 sügisel ja eesmärk on lihtne ja üllas - pakkuda seltskondlikku ja/või perekondlikku nädalavahetuse sisustamist, kus oleks lõbus, paneks osalejatel mõtte tööle ja laiendaks silmaringi käies kohtades ja paikades kuhu võib-olla niisama ei pruugi kunagi sattuda. Sõit on läbitav mistahes autoga ja tarvis ei ole mingeid erivahendeid peale kirjutusvahendi ja ühe nutitelefoni, mille abil korraldaja saab infot seiklejate asukohast. Korraldajad on võtnud endale tegelikult paraja piruka hammustada, sest tegu ei ole üksiku üritusega, vaid seitsmest etapist koosneva sarjaga ning sarja osavõistlused toimuvad üle Eesti. Lõunapiiri etapp on selle hooaja kalendris järjekorras viies.

Mis siis tegelikult toimub ja kellele see mõeldud on? Osaleda võib sisuliselt igaüks koos sõbra, tuttava või lausa terve perega. Vajalik on mistahes tänavalegaalse sõiduki olemasolu, pastakas ja hea tuju. On käidud ka 9-liikmelise perega ning sõiduvahendiks oli tookord Ford Transit. Lapsi on kaasas olnud igal etapil. Seiklus saab alguse tavaliselt iga kuu teisel laupäeval orienteeruvalt kell 10-11, kus osalejatele jagatakse kätte paberkujul kaardid ning ristsõna ning selgitatakse selle päeva ülesanne. Tavaliselt on selleks mõne mõistatuse või ristsõna lahendamine ja vastuseid leiab kaardile märgitud asukohtadest. Tihti on küsimused kiiksuga ja mõelda tuleb natuke laiemalt. Parimaks osutub see, kes õigeks ajaks korrektse vastusega kaardil märgitud finišipaika saabub. Parimaid premeeritakse unikaalse ja väärtusliku meenega, kuid et korraldja motoks on „Tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt", siis loositakse osalejate vahel hulgaliselt auhindu. Nii juhtuski, et eelmisel etapil oli sarja toetajate poolt nii palju kingitusi, et neid jagus kõikidele osalenud võistkondadele ning osadele lausa teise ringiga topelt. Peale finiseerumist ei minda kohe koju, vaid saab keha kinnitada ning eriliseks maiuspalaks on õhtune viktoriin, mille võitjale on järgmisel etapil osalemine prii.

Valgamaal toimuv etapp leiab aset juba 11. märtsil ning kogunemine toimub kell 10.30 Valgas kohalikus Carma motoklubis, Valguse tn 2. Eelregistreerimine seikluslikule laupäevakule on avatud märtsi algusest ja lisainfo on leitav aadressilt www.streetmoto.ee/hulkur

Tule Sinagi seiklema!

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?