Sa asud: Esileht

Prindi

Valgas viiakse läbi teabepäev „Aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomitega laps meie keskel - abi lapsele ja täiskasvanule"

13.02.2017

Valgas viiakse läbi teabepäev „Aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomitega laps meie keskel - abi lapsele ja täiskasvanule

Valga Linnavalitsus ja SA Lastefond korraldavad koostöös 14. veebruaril kell 13 Valga Kultuuri-ja Huvialakeskuses info ja teabepäeva aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) lapse toetamiseks kodus, koolis ja lasteaias. Teemapäeva viib läbi SA Eesti Lastefondi juhataja Sirje Grossmann-Loot, kes on ATH tugirühmajuht 2001. aastast, koolitaja, pereterapeut.

Valga Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Anneli Rants sõnul on eesmärgiks jagada osalejatele teoreetilisi taustateadmisi aktiivsus- ja tähelepanuhäirest ning anda praktilisi pedagoogilisi oskusi ja erinevaid meetodeid lapse toetamisel nii kodus kui koolis ja lasteaias.

„Valgas toimuval teabepäevale on end kirja pannud ligi 80 huvilist Valga linnast ja maakonnast, enamasti on aktiivsed registreerujad olnud õpetajad koolidest ja lasteaedadest ning huvilised lapsevanemad. Osalejate arv näitab, et teabepäeva järgi on vajadus ning teabepäeva positiivseks jätkuks saab olema kohaliku tugirühma töö korraldamine," rääkis Anneli Rants ning lisas, et Valga ATH tugirühma tööd on valmis eest vedama kaks tarmukat Valga Põhikooli õpetajat Merly Tootmaa ja Sirle Veider. "Tugirühm võimaldab individuaalset lähenemist ning lapsevanemad saavad vajalikku informatsiooni ja tuge, mis oluliselt parandab nii lapse, kui ka terve perekonna toimetulekut ja heaolu. ATH sümptomite tundmine annab käitumisjuhised lapse aitamiseks."

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255

 

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?