Sa asud: Esileht

Prindi

Ettevõtjate hommikusöögil arutati Valga tuleviku üle

06.10.2016

Ettevõtjate hommikusöögil arutati Valga tuleviku üle

Kolmapäeval toimunud traditsioonilisel ettevõtjate hommikusöögil arutleti Valga tuleviku üle mõeldes nii sellele kuidas kasutada paremini linnaruumi kui ka linna tulevaste arendusplaanide üle. Üritusel esinesid Valga linnapea Kalev Härk ning Swedbanki AS esindus.

Valga linnapea tutvustas ettevõtjatele augustis läbi viidud küsitluse tulemusi ning rääkis linna lähiaastate arenguplaanidest. „Kõige olulisemad ja suuremad arendustööd on Valga vanalinna kvartali ja Valga-Valka piiriala arendamisega seotud uued projektid, millega muudetakse kesklinn elanikele ja ettevõtjatele atraktiivsemaks," rääkis linnapea Kalev Härk. „Lisaks on järgmisel aastal on plaanis rekonstrueerida täielikult Võru tänav ning plaanime korrastada Tartu tänava. Kindlasti jätkame kõnniteede olukorra parandamist ja soovime leida püsiva lahenduse ka Tartu ja Pika tänava ristmikule selliselt, et see oleks ohutu kõigile liiklejatele."

Ettevõtjate üheks murekohaks on ka lisavahendite kaasamine oma ettevõtte laiendus- ja arendustegevustele, sest ühelt poolt on Valga piirkonnas raske saada laenu, aga teisalt on vähenemas ka isiklik kontakt pankadega. Üritusel osalenud Swedbank AS esindajad kinnitasid osalejatele, et panga eesmärgiks on muuta elu Tallinnast väljaspool paremaks ning oma soovi olla ettevõtjatele partneriks nende tegevuste ja eesmärkide täitmisel.

Ettevõtjate ja hommikusöögi näol on tegemist traditsioonilise üritusega, mis on ellu kutsutud linnavalitsuse poolt sooviga kaasata kohalikke ettevõtjaid linna arendamisse.

 

Sten Otsmaa
Valga Linnavalitsuse ettevõtlus- ja arenguspetsialist
766 9953; 5349 8683

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?