Sa asud: Esileht

Prindi

Valga linnavolikogu otsustas garanteerida ettevõtlusalade tugitaristu kaasajastamise projekti omafinantseeringu

30.09.2016

Valga linnavolikogu otsustas tänasel istungil garanteerida ettevõtlusalade tugitaristu kaasajastamise projekti jaoks omafinantseeringu, mis aitab kaasa Valga linna ettevõtlusalade arengule ja ettevõtluskeskkonna parendamisele.

30. septembril toimunud Valga Linnavolikogu istungil toetati Valga linnavalitsuse poolt esitatud volikogu otsuse „Projekti „Valga linna tööstus- ja ettevõtlusalade avaliku tugitaristu kaasajastamine" omafinantseeringu garanteerimine ja volituste andmine" eelnõud, millega tagatakse omafinantseering 2017 ja 2018. aastate eelarvest kuni 500 000 euro ulatuses. Projektitaotlus esitatakse järgmisel aastal piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetusmeetme taotlusvooru. Projekti kogumaksumuseks planeeritakse 1,5 miljonit eurot, millest 1 miljon eurot moodustab toetus, mis on kooskõlastatud Valga maakonna piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskavas ning kuni 500 000 eurot planeeritakse omafinantseeringuks.

„Ettevõtlusalade vajavad kaasajastamist ning lähtudes ettevõtjate vajadustest soovime parandada nende ligipääsutingimusi. Loome seeläbi nii juba olemasolevatele ettevõtjatele paremad tingimused nende tegevusele kui ka muudame tööstusalad atraktiivsemaks uutele investoritele, mis võimaldab kastavata ettevõtjaid ja luua uusi töökohti," sõnas linnapea Kalev Härk. Projekti käigus soovitakse renoveerida tööstus- ja ettevõtlusaladele ligipääsuteed Väike-Laatsi tööstusalal Saviaugu tänav ja välja ehitada Viadukti ja Pika tänava ristmik, Priimetsa tööstusalal Petseri tänav ja Metsa tänav ning võimalusel panustatakse Rükkeli tööstusala ligipääsuvõimaluste parandamisse.

Lisainfo:

  • Valga linnapea Kalev Härk, tel 502 7768
  • Valga Linnavalitsuse arenguameti juhataja Aira Varblane, tel 5750 3525

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?