Sa asud: Esileht

Prindi

Renoveeritud Valgamaa Puuetega Inimeste Koda ootab uudistajaid

07.10.2009

Reedel, 9.oktoobril avatakse pidulikult renoveeritud Valgamaa Puuetega Inimeste Koda ja laupäeval, 10. oktoobril kell 14 oodatakse kõiki avatud uste päevale, kus esineb Voldemar Kuslap.

Laupäeval avatakse puuetega inimeste koja uksed kella kahest ning kõik huvilised saavad tutvuda renoveeritud majaga. Kella kolmest algab kultuuriprogramm, kus on peaesinejaks Voldemar Kuslap. Veel saab nautida Valgamaa puuetega inimeste koja oma kultuurikollektiivide esinemist. Kogu üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Renoveerimist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt kaasrahastatud kohalike avalike teenuste arendamise programmi abil. Tööd läksid maksma 6 637 701 krooni, millest Valga linna omafinantseering oli 925 933 krooni.

Projekti käigus ehitati 535 m² uut pinda. Muu hulgas valmisid võimlemissaal, jõusaal, riietusruum koos duširuumiga, söögisaal, wc-d ja garderoob. Esimesel korrusel saab ka kino näidata. Teisele korrusele ehitati kabinetid eri organisatsioonidele, arvutiklass ja arsti kabinet. Majja paigaldati lift, et ratastooliga saaks vabalt korruste piires liikuda. Veel ehitati välja tulekahju- ja valvesignalisatsioon ning senise ahikütte asemel ühendati maja tsentraalse kaugküttetrassiga.

Linnapea Ivar Undi sõnul viidi rekonstrueerimise käigus puuetega inimeste koda vastavusse kõigi tänapäeva nõuete ning tehniliste võimalustega. Korrastati ka kesklinnas asuva hoone haljastus, ehitati välja parkimiskohad ning rajati uus piirdeaed.

Tänaseks on Valgamaa Puuetega Inimeste Koja alla koondunud kolmteist erinevat ühendust umbes 1000 inimesega ja Valga Linna Pensionäride Liit, mille liikmeskonda kuulub üle tuhande eaka.

Valgamaa Puuetega Inimeste Koja esimees Johannes Metsar mainis, et kogu kompleksi korrastamine kokku on maksma läinud 8 631 321 krooni, sest alates 2004. aastast on usinalt projekte kirjutatud ja eelnevalt 1 993 620 krooni ulatuses tehtud korrastustöid vanas majas.

 

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
+372 5347 2255
hele.heletaht@valgalv.ee

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?