Sa asud: Esileht

Prindi

Teekasutustasu Eestis

09.11.2017

Teekasutustasu Eestis

Alates 2018. aasta 1. jaanuarist tuleb maksta teekasutustasu kõikide üle 3,5 tonniste veoautode eest, mis sõidavad avalikult kasutatavate teede võrgustikul. Tasu määr sõltub veoauto (N2 ja N3 kategooria) ning selle haagise täismassidest, telgede arvust ja veoauto heitgaasiklassist.

Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, on teekasutustasu tasumise kohustus vastutaval kasutajal.

Eestis kehtib ajapõhine teekasutustasu, mis annab õiguse liigelda Eesti teedel ajaperioodil, mille eest on tasutud. Tasu ei sõltu läbitud kilometraažist. Teekasutustasu määr sõltub veoauto ja selle haagise täismassist, telgede arvust ning veoauto heitgaasiklassist. Päevane teekasutustasu määr jääb vahemikku 9-12 eurot ning aastane tasu on 500-1300 eurot. Lisaks on võimalik teekasutustasu maksta nädala, kuu või kvartali eest.

Teekasutustasu tuleb maksta enne teele sõitmist. Tasuda saab 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Tasumine salvestatakse elektroonselt ning paberil väljatrükki pole vaja. Peale tasu maksmist võib sõitu koheselt alustada.

Teekasutustasu kontroll - tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule. Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu makstud.

Teekasutustasu makseid saab teha alates 20. detsembrist 2017. Täpsemalt infot teekasutustasu kohta leiab aadressil www.teetasu.ee

Liiklusseadus 
Lisainfo: teetasu@mnt.ee

Ohutut liiklemist soovides!

Maanteeamet

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?