Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

19. oktoobril kell 16 Valga Muusikakoolis kontsert "Heljo Sepp 95"

17.10.2017

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 16 Valga Muusikakoolis kontsert "Heljo Sepp 95". Esinevad muusikakooli klaveriõpilased ja külalised sõpruskoolidest.

Kontserdiga tähistatakse Heljo 95. sünniaastapäeva, esinevad Valga, Tõrva, Abja ja Karksi-Nuia muusikakoolide klaveriõpilased.

  • Heljo Sepp (15.10.1922 - 27.11.2015) oli eesti pianist, muusikapedagoog ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor.

15. oktoobril 1922. aastal Valgas sündinud pianist ja muusikapedagoog Heljo Sepp oli saanud looduselt head eeldused ja saatuselt head õpetajad.

Tema muusikaõpingud algasid 8-aastaselt Valga muusikakoolis klaveriõpetaja Emilie Kuuse käe all. 1934. aasta sügisest võtsid Heljo Sepa muusikalise kasvatuse oma hooleks Anna ja Heino Eller.

1938. aastal korraldas Briti Nõukogu rahvusvahelise pianistide konkursi. Selle võitjaks tuli 15-aastane Valga koolitüdruk Heljo Sepp. Preemiaks saadud 750 naelsterlingit võimaldas õppida kolm aastat Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. Londonis õppis Heljo Sepp Vivian Langrishi juures kahjuks vaid ühe aasta, õpingud katkestas Teine Maailmasõda.

Tallinna Konservatooriumi lõpueksamid sooritas ta 1947. aastal Bruno Luki klaveriklassis, hiljem täiendas end Heinrich Neuhausi juures Moskva konservatooriumis. Heljo Sepp oli Heino Elleri heliloomingu süvauurija ja tema loomingu erakordsemaid Elleri-interpreete. Elleri populaarseim teos „Kodumaine viis" on laialt tuntud keelpilliorkestri variandis. Tegelikult leidis pealkirjata 1918. aastal kirjutatud klaveripala Heljo Sepp 1950. aastate algul oma õpetaja käsikirjade seast. Tema pandud on ka pealkiri.

13. juulil 2004 tähistas Briti Nõukogu Londonis oma 70. aastapäeva. Nõukogu vanima stipendiaadina sai erikülalise kutse Heljo Sepp. Üllatuseks oli talle võimalus sõja tõttu kasutamata jäänud kahe aasta stipendium anda edasi ühele noorele eesti pianistile. Stipendiumi kasutamise ja Kuninglikus Muusikaakadeemias õppimise võimaluse osaliseks sai Sten Lassmann.

Heljo Sepp oli tuntud eesti muusikapublitsisti ja helilooja Valter Ojakääru abikaasa. Nende poeg oli raadioajakirjanik Jaak Ojakääru.

Valga Muusikakooli 95. aastapäeva ajal, 9. juunil paigaldati Heljo Sepa meenutamiseks mälestustahvel tema sünnikodule. Eesti pianist ja muusikapedagoog Heljo Sepp elas Valgas aadressil Lai tn 7 aastatel 1922 - 1937

 Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?