Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

8. oktoobril kell 11-15 Valgas mini-kunstifestival Valga-Valka peegel

08.10.2017

Pühapäeval, 8. oktoobril kell 11-15 Valgas mini-kunstifestival

 • "EKA GRUPI WALK3000"
  Investeerimisstrateegia, poliitilis-ideoloogiline lugemik, hüpoteetiline taristu-alane unistuste maastik, spekulatiivne ühetaolisuste väljanäitus Valga raudteejaamas, Jaama 12 / P kell 11-15.
  Meie uurime seda, kuidas EKA GRUPP - väljamõeldud rahvusvaheline linnaarenduse-alane konsultatsioonibüroo, mis sooviks luua häid tingimusi nii investoritele kui kogukonnale - tegeleb meile antud uurimusteema "Piir kui aktiivne tegur linnaruumis ning selle funktsioonid, praktikad ja majanduslikud väljendused eile, täna ja homme" käsitlemisega.
 • "Kvaliteetide loend"
  Installatsioon aadressil Vabaduse 17a / P kell 11-15.
  Valga elanike arv on aastaid kahanenud ning seetõttu on tänane linnakude üpris auklik - hooned on tühjad ja lagunevad. Kuidas saaks lagunemist majanduslikuks jõuks pöörata? Kas Valgast võiks saada Eesti vanamaterjali pealinn? "Kvaliteetide loend" uurib Vabaduse 17a varemete näitel, mis on vana maja tellise ja mördi rahaline väärtus, kui lisaks füüsilisele materjalile arvesse võtta ka muid väärtustussüsteeme.
 • "Valga hingeõhk"
  Koomiksikampaania Valga vanalinnas. Püsivalt.
  Satiiriline koomiks "Valga hingeõhk" räägib metafoore kasutades puudulikust suuhügieenist ja selle võimalikest tagajärgedest. Loo eesmärk on tutvustada arhitektuuripärandi säilitamisest tulenevat erinevate osapoolte vahelist konflikti ja selle põhiargumente.
 • "Jäätis/Saldējums"
  Sekkumine Valga-Valka Sõpruse tänava piiripunktis / P kell 11-15.
  "Kus mujal võiksime seista üks jalg ühes riigis, "jäätis" vasakus käes, ning teine jalg teises riigis, "saldējums" paremas käes?" (valgalv.ee)
  Üks linn, kaks (või enam) keelt. "Jäätis/Saldējums" on avalik platvorm linnasõnastiku ellu kutsumiseks läbi sekkumise ja osaluse Valga-Valka piiriületusel. Linnakodanikke mõlemalt poolt piiri kutsutakse jagama kaksiklinnas levinud igapäevaseid sõnu ning neid avalikus ruumis nähtavaks tegema. Läbi sellise tegevuse üritame hägustada keelebarjäärist tingitud piiri, mis on täna üks selgemaid eraldajaid Valga ja Valka vahel.
 • "Tagasi tulevikku"
  Interaktiivne installatsioon aadressil Kesk 18 (avatud nii laupäeval kui pühapäeval, 7. ja 8. okt kell 11-15)
  Kõik teised linnad muutuvad nõnda kiiresti ning ka Valga tahab areneda, hoolimata sellest, et rahvaarvu kahanemine seab sellele ette teatavad piirid. Meie tegeleme kohalike elanike tulevikulootuste ja kohalike rahvaesindajate visioonide reflekteerimisega, vaatame, mil määral ja kas nad ühtivad, et uurida, kas looduse kaasabil võiks Valgast saada linnaliste kvaliteetide ümbermõttestamise lipulaev?

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?