Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

23. septembril kell 19 kultuuri- ja huvialakeskuses teatritrupi Bona Verbumi komöödia „Positiivseks 60 minutiga"

21.09.2017

Laupäeval, 23. septembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses teatritrupi Bona Verbumi komöödia „Positiivseks 60 minutiga". Komöödia ühes vaatuses.

Lavastaja: Janno Puusepp, autor: Signe Heiberg

Osades: Anne- Mai Tevahi, Peeter Piiri, Ülle Sillamäe, Katrin Kivi, Ingrid Ulst/Tiina Tasa ja Claus Mootse.

Pilet 6 €, sooduspilet 8 €.

Viie värvika tegelase sukeldumine positiivsusesse ühes vaatuses. Me vajame positiivsust ja armastame positiivselt mõtlevaid inimesi, aga mil määral saab seda mõtlemisviisi omandada ja kui omandatud, siis praktiseerida. Kunas muutub positiivne mõtlemine mõtleja jaoks ohtlikuks?

Koolitussaali koguneb grupp inimesi. Kohe algab positiivset mõtlemist õpetav kursus, mis lubab tänu positiivse psühholoogia teaduslikule foonile heaolu. Kuidas olla positiivne, kui suhted lähedaste või töökaaslastega on halvad ning makseraskustesse sattumise hirm ei lase aega korrakski maha võtta. See lahendus näib olema olemas ja heaolu pole kellegi jaoks mägede taga.
Vilunud Koolitaja ja tema Guru näpunäidete kohaselt võtab üks värvikas ühiskonnakild omale eesmärgiks seilata mööda negatiivsuse karidest, et jõuda ihaldusväärsetele positiivse ellusuhtumise paradiisisaartele, kuid kuidas nende retk õnnestub.

Lavastus käsitleb positiivse mõtlemise õppimise võimalikkust inimelude keerulistes olukordades. See on humoorikas ja samas tõsine lugu mõtlemise piiridest. Pärast etendust toimub vestlusring emeriitprofessor Voldemar Kolgaga.

Lavastus valmib Vilde teatri lavastaja ja Tartumaa kultuuritegija tiitli pälvinud lavastaja Janno Puusepa käe all. Näidendi teksti on kirjutanud Signe Heiberg.

"Positiivseks 60 minutiga " esietendus 21. aprillil Tartus, Dorpati Konverentsikeskuses

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?