Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

19. augustil kell 13 II Valga X jooks Tambres

14.08.2017

Laupäeval, 19. augustil kell 13 II Valga X jooks, kogunemine Tambres, endise Tambre kõrtsihoone juurde. Umbes 8 kilomeetri pikkuse distantsi läbimisel tuleb jooksjatel ületada ka põnevad looduslikke ja tehislikke takistusi.

Kõik seiklushimulised jooksusõbrad on oodatud 19. augustil Tambre suvilapiirkonnas asuva kõrtsihoone juurde (aadressil Valguse tn 2, Valga), kus kell 13 antakse start Valga X jooksule.

Põhirada

Võistlusest osavõtjatel tuleb kas individuaalselt või 3-liikmelise võistkonnana läbida umbes 7-8 km pikkune rada, millel on nii looduslikke kui ka tehislikke takistusi ja väljakutseid.

Individuaalvõistlejate arvestus toimub järgmistes võistlusklassides:

  • mehed 16 - 39 eluaastat;
  • naised 16 - 39 eluaastat;
  • mehed alates 40. eluaastast;
  • naised alates 40. eluaastast

Võistkondlikus arvestuses osalemiseks tuleb moodustada 3-liikmeline võistkond, mille liikmed peavad raja läbima koos. Paremusjärjestikkus selgitatakse välja võistkonna viimase lõpetaja aja alusel.

Võistkondlik arvestus toimub järgmistes võistlusklassides:

  • mehed
  • naised
  • segavõistkonnad

Osavõtutasu ja registreerimine

Osavõtutasu ühe osaleja kohta eelregistreerimisel pangalinki kasutades 5 €, kohapeal makstes 10€.
Registreerimine ning osalustasu maksmine toimub Valga Spordi kodulehel - http://www.valgasport.ee/sundmused/registreerimine/.

Pererada

Lisaks võistlusele on avatud ka pererada, mis on umbes 3 km pikkune. Rajale võib minna nii perega, sõpradega kui ka üksinda. Korraldajad on raja koostamisel arvestanud sellega, et seda oleks võimalik läbida ka lapsevankri ning pisemate lastega.

Antud distantsi läbijaid ootavad samuti ees kergemad takistused, kuid need on lisaks põnevusele ka harivad. Pererajal osavõtjate vahel paremusjärjestikku ei selgitata ning selle läbimine on kõigile tasuta. Raja läbinud lapsi ootab aga finišis kosutuseks magus suutäis.

Lisainfo

Korraldajad paluvad kõikidel osavõtjatel riietuda ilmastikule vastavalt. Riietuse valikul tuleb arvestada ka sellega, et need võivad takistusi ületades saada märjaks ja poriseks.

Valga X jooksu korraldavad Valga Sport ja Valga Linnavalitsus ning toetavad Kaitseliidu Valgamaa malev, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Eesti Punase Risti Valgamaa Selts ning teised vabatahtlikud. Peavarju ning oma territooriumi pakub lahkesti kasutada MTÜ Carma Motoklubi.

Sündmust toetab Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp!

Lisaküsimused: meelis@valgasport.ee

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?