Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

22. juunil kell 12-17 Valga Keskraamatukogu õuealal elamustuur "Laste Vabariik"

19.06.2017

Elamustuur "Laste Vabariik"sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab koos lastega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Päevakava:

  • kell 12 Laste Vabariigi avamine
  • kell 12 - 17 avatud labürint-mänguala
  • kell 13 - 17 töötoad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Jääajakeskus, Valga Keskraamatukogu
  • kell 15 etendus "Kõige parem kingitus"
  • kell 17 päeva lõpp

Kogu programm on tasuta!

Laste Vabariik liigub ringi uhke haagisauto ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust "Kõige parem kingitus", avastada Eestit unikaalsel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades. Ainulaadsel autolaval astuvad saavad üles astuda ka kohalikud lapsed ja noored ning nii on Eesti 100. sünnipäevapidu igas kohalikus kogukonnas omanäoline ja eriline.

25. maist 8. septembrini jõuab Laste Vabariik enam kui viiekümnesse paika üle Eesti. Vaata täpsemalt siit: http://minaka.ee/laste-vabariik/ajakava/

Laste Vabariigi pass annab tavalisest soodsama sissepääsu paljudesse muuseumitesse ja elamuskeskustesse üle Eesti.

Elamustuuri "Laste Vabariik" korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Ettevõtmist toetavad EV100, Silberauto, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Avatud Noortekeskuste Ühendus, RGB ja Büroodisain. Elamustuuri läbiviimisesse on kaasatud paljud muuseumid, elamuskeskused, maaa- ja omavalitsused, ettevõtted ja head koostööpartnerid üle Eesti.

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!" ning selle läbiviimist kureerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Elamustuur "Laste Vabariik" on teema-aasta suurim ettevõtmine. Vaata lisa www.minaka.ee

Valgas on Laste Vabariigi kohalikuks partneriks Valga Avatud Noortekeskus

Lisainfo: Maarja Mägi, e-post: maarjamagi5@gmail.com

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?