Sa asud: Esileht    Nädal Valgas

Prindi

4. mail kell 9 kunstmuruväljakul gümnaasiumite vaheline jalgpallimatš

01.05.2017

Neljapäeval, 4. mail kell 9 kunstmuruväljakul gümnaasiumite vaheline jalgpallimatš.

Koolinoored korraldavad riigigümnaasiumite vahelise jalgpallivõistluse

4. mail toimub Valgas riigigümnaasiumite vaheline jalgpallivõistlus, mida korraldavad Valga Gümnaasiumi noored Kristiina Saaron, Christofer Orukask ja Karel Simson. Noored kirjutasid antud sündmuse kohta Hasartmängumaksu Nõukogusse ka projekti ning said toetust.
Projekt on mõeldud riigigümnaasiumite 10.-11. klasside 8-liikmelistele segavõistkondadele. Tiimi peab kuuluma ka vähemalt 2 tüdrukut. 12. klass jääb osalusest välja, kuna neil toimub lõpueksamiteks valmistumine.
„Projekti eesmärgiks on läbi ühistegevuse suurendada eri piirkondade noorte füüsilist aktiivust, arendada meeskonnatööd ning luua uusi tutvusi riigigümnaasiumite vahel," nentisid korraldajad. Lisaks üksteisega tuttavaks saamisele tutvustab projekt noortele loodud võimalusi, saab ka teiste koolide noortelt uurida nende kooli õppetöö ja õppekava kohta ning tugevdab edasisi koostöövõimalusi.
Tänavuseks on Eestis 12 riigigümnaasiumi, 2016. aasta sügisest on seda ka Valga Gümnaasium. „Kuna Valga linn ja Valgamaa on üpris ääremaa, on mõne võrra kaugenenud meie kooli suhted teiste Eesti koolidega ning mõtlesime, et korraldame üksteisega paremini tuttavaks saamise nimel humoorika jalgpallivõistluse," rääkis Kristiina idee sünnist.
„Kuna jalgpalli teatakse rohkem kui poiste spordiala, soovime suurendada populaarsust ka tüdrukute seas ning luua võrdsed tingimused antud tegevuse harrastamiseks ka füüsiliselt ja majanduslikult vähem võimekate noorte seas," lisas ta. Jalgpallimängule lähenetakse loovamast küljest, mis aitab noorel välja tulla mugavustsoonist ning teeb koosveedetava aja kaasahaaravamaks. Sellest, milline pallimäng välja näeb, teavitatakse võistluspäeval.
Sageli heidetakse noortele ette nende aja valesti planeerimist ning pidevat nutiseadmete kasutamist. „Leiame, et kui noorele on loodud huvitavad ja võimetele vastavad tegevused, väheneb ka aja veetmine sotsiaalvõrgustikes," toovad esile sündmuse korraldajad.

Egle Kõvask
Valga Gümnaasium

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?