Sa asud: Esileht    Kodanikule    Üldinfo    Tänavavalgustus

Prindi

Tänavavalgustus

Tänavavalgustuse teenuste osutamie

Tänavavalgustuse korrashoid ja arendamine kuulub Valga Linnavolikogu 24.01.2014 otsusega nr 23 AS Valga Vesi põhitegevuse hulka nagu ka vee- ja kanalisatsiooniteenuste osutamine.

 

Valga linna tänavavalgustuse rekonstrueerimine programmi toel

Valga linnas vahetati ehk renoveeriti tänavavalgustuspunktid, mis olid rajatud varem kui 2008. aastal.

Seitsme linna tänavavalgustuse uuendamine rahastati 90 % KIKi kaudu Austria ja Eesti riigi vahelisest CO2 kvoodimüügi tulust. Ülejäänud osa projekti kuludest tasusid seitse linna.

Lõppenud projekt on juba praeguseks tõestanud, et kaasaegne ja keskkonnasõbralik tänavavalgustus on miski, mis aitab omavalitsustel oluliselt vähendada halduskulusid.

KIKi abiga asendati Valgas, kes oli üks projektis osalenud seitsmest linnast, iganenud tänavavalgustid energiasäästlike LED-valgustitega. Paigaldati uued juhtimissüsteemid, mis võimaldavad linnapiirkondade valgustuse tugevust reguleerida vastavalt kellaajale. Lisaks tänavavalgustuse projektile muutus linn ka turvalisemaks - kõik linna ülekäigurajad said nõuetekohaselt valgustatud.

Raha on selleks ca 3 milj. eurot s.h. linna omaosalus 10%.

16.04.2014 toimus KIKI-i korraldatava tänavavalgustusmastide ja mastikannude hanke avamine, aprillis kuulutatakse välja valgustite ja juhtimissüsteemide hange ja mai alguses kuulutati välja tänavavalgustuspunktide renoveerimise ehitustööde hange.

 

Vaata tööde prioriteedijärjekorda kaardil

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?