Sa asud: Esileht    Kodanikule    Üldinfo

Prindi

Üldinfo

Valga linn paikneb Eesti Vabariigi lõunaosas, Eesti ja Läti piiril, täites samanimelise maakonna halduskeskuse funktsioone. Valga on lehvikut meenutava kujuga edelast kirdesse avanev linn, mille joonise määravad linna keskmesse koonduvad liiklusjooned. Läänest ja lõunast piiritleb linna Eesti- Läti riigipiir. Alates 1920. aastast on Valga kaksiklinn, millest Valga linna piiridesse jääb 16,54 km² ja Läti Valka piiridesse 14,2 km².
Elanike arv 2014. aasta 1. jaanuari seisuga on 13 426, neist naisi 7 202 ja mehi 6 224.

Põhjas on Valga naabriks Tõlliste vald ja idas Karula vald. Lisaks eelnimetatud valdadele kuuluvad Valga lähitagamaa hulka veel Taheva vald, Sangaste vald, Valka linn ja osa Valka rajoonist, kus kokku elab ca 40 000 elanikku.

Valga asub maanteede ja raudteede sõlmpunktis. Linna läbib Narva - Valga - Riia maantee. Linnast lähtuvad Valga - Uulu (Pärnu) ja Valga - Võru maanteed. Valgat läbib Tallinn - Tartu - Riia raudtee, mis Tapa kaudu ühendab linna Tallinn - Narva - Peterburi magistraaliga. Linnast suundub raudtee Petseri kaudu Pihkvasse.

Valgast maanteed mööda on Tartusse 89, Pärnusse 144, Tallinna 245, Riiga 175 ja Pihkvasse 170 km.

Lähimad sadamad asuvad Pärnus, Riias ja Tallinnas. Lähim lennuväli on Tartus ning rahvusvahelisi regulaarreise võimaldavad eelkõige lennujaamad Tallinnas ja Riias.

Valga on arenev ja atraktiivne piirilinn kuhu heameelega oodatakse külalisi ja turiste, kellel on võimalik lühikese aja jooksul viibida kahes riigis.

Valga eripäraks on kaksiklinna staatus, kus toimub tihe koostöö kahe linna Valga-Valka vahel.

 

Valga-Valka reklaamfilm

 

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?