Sa asud: Esileht    Linnakodanikule    Sündmused Valgas 2017    Muusikafestival

Prindi

Muusikafestival

14.- 19. november 2017 toimub kaksiklinnas Valgas-Valkas teine muusikafestival „Ühe pilli lugu"

Kaksiklinnas Valgas-Valkas ellu kutsutud rahvusvahelise muusikafestivali eesmärgiks on tutvustada publikule üht kindlat muusikainstrumenti - eelmisel aastal langes valik tšellole, selle aasta teemapilliks on löökpillid. Soovitakse näidata erinevate löökpillide kasutusvõimalusi ja populariseerida seda läbi erinevate žanrite. Festivali ajal toimuvad erinevad kontserdid ja töötoad professionaalsete muusikute juhendamisel.

 • 14. novembril kell 17.30 Festivali avakontsert instrumentaalansamblilt „Elemendid" Valka Muusikakoolis.
  Festivali avavad kaksiklinna Valga vallavanem ja Valka kihelkonna duuma esimees. Ansambel koosseisus Ojārs Vilerts ja Reinis Puriņš trompetitel, Matīss Repsis löökpillidel, Emīls Puķe trummidel ja Andris Jeziks bass on inspireerunud mitmetest muusikažanritest (džäss, funk, fusion, soul) ning loonud ainult neile omase esitamisstiili. Ansambli nimigi „Elemendid" rõhutab, et muusika tekib mitmete erinevate muusika elementide ühendamisel, mis ainult koos saavutavad erilise kõla. Iga pill - trummid ja löökpillid, trompetid ja bass tõestab, et on lahutamatu koostisosa ühise muusika ime loomisel.
 • 15. novembril kell 15 Löökpillide töötuba Valka Muusikakoolis. Töötoa Valga ja Valka muusikakoolide löökpilliõpilastele viivad läbi õpetajad Guntis Freibergs ja Karl-Markus Kohv. Guntis Freibergs õpetab Valka Muusikakoolis flööti ja plaatpille, Karl-Markus Kohv Valga Muusikakoolis trumme. Guntise õpilaste hulgas on tuntud läti muusikuid, Karl-Markus kuulub mitme eduka eesti rütmimuusikaansambli koosseisu. Töötuba on tasuta.
 • 15. novembril kell 18 Läti noore löökpillimängija Mikus Balinš`i kontsert Valga Muusikakoolis.
  M. Balinš on üks progressiivsemaid ja mitmekülgsemaid tänapäevaseid löökpillimängijaid Lätis. Ta on lõpetanud Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia, omandades magistrikraadi löökpillide erialal. Viimase viie aasta jooksul on ta aktiivselt osalenud erinevates projektides. Töötanud koos Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, Läti Rahvusooperi ja -balleti orkestriga, Riikliku Kammerorkestriga „Sinfonietta Rīga", orkestriga Rīga. Alates 2013. aastast kuulub ta Läti esimesse löökpilliansamblisse „Perpetuum Ritmico". Pilet 6 €, õpetajatele ja pensionäridele 4 €, õpilastele tasuta.
 • 17. novembril kell 10-13.30 Trummi töötoad Valga Põhikoolis.
  Töötoa viib läbi Eesti tuntud ja tunnustatud löökpillimängija ja pedagoog Reigo Ahven ning on mõeldud Valga ja Valka koolide õpilastele. Ta on tuttav nii jazz- ja poppansamblitest, üks Philly Joe's jazziklubi asutajatest. R.Ahven on võtnud oma südameasjaks noorte muusikalise harimise ja viib regulaarselt läbi trummi töötubasid ning pooldab kirglikult elava muusika viimist koolinoorteni.
 • 19. novembril kell 15 Festivali lõppkontsert: Panu Savolainen löökpillidel (Soome) ja Raivo Tafenau saksofonil Valga Muusikakoolis.
  Panu Savolainen on käesoleva aja hinnatumaid noori jazzmuusikuid Soomes. Ja kindlasti parim omal instrumendil-vibrafonil. Raivo Tafenaud võib kindlalt pidada üheks eesti jazzi säravamaimaks isiksuseks. Kavas J.S. Bach, P.Savolainen, jazz-improvisatsioonid. Pilet 6 €, õpetajatele ja pensionäridele 4 €, õpilastele tasuta.

Ootame huvilisi festivali kontserte kuulama!
Töötubadesse registreerimine kool@valgamuusikakool.ee

 

 

Gallup

Milliste tegevustega tahaksite vaba aega sisustada?