Sa asud: Esileht    Kodanikule    Haridus, Kultuur    Kultuur

Prindi

Kultuur

Linnarahvast teenindavad kultuuriliselt Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus, Valga Keskraamatukogu, Valga Muuseum, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon ning kultuurialased mittetulundusühingud.

Olulisemateks kultuurisündmusteks on kujunenud mai kuus toimuv heategevuslik piirilaat koos vorsti ja grillfestivaliga. Tegemist on erakordse laadaga, kuivõrd tegevus toimub pikki piiri ja kaubelda on võimalik nii Eesti kui ka Läti poolel.

Linna sünnipäeva ajal juuni alguses täitub linnaruum viie päeva jooksul laulu, tantsu ja taaskohtumiste rõõmuhõisetega. Valga ja Valka pidutsevad, peetakse kaksiklinnade festivali „Helisev Liivimaa".

Juba teist aastat toimub juulikuus nelja kiriku suvemuusika festival. Avaneb võimalus nautida ilusat muusikat sumedatel suveõhtutel ning tutvuda Valga ja Valka kirikutega. Terve kuu vältel toimuvad erinevad kontserdid ning linna külastavad mitmed tuntud interpreedid.

Augustis toimuv rahvusvaheline militaarajaloo festival on igaaastane suurüritus, kus saavad kokku sõjaajaloo klubide liikmed erinevatest riikides. Viiakse läbi näidislahinguid, toimub läbilinna sõjameeste marss, kus näha erinevates vormides sõjamehi- ja tehnikat, toimub vanavara ja käsitöö laat.

Sügiseses sündmuste kalendris on kindlalt oma koha leidnud Liivimaa mihklilaat koos rahvaliku peoga. Kaubeldakse traditsiooniliselt aiasaaduste, taimede, käsitöö ja eestimaise toidukaubaga. Laadamelule lisab vürtsi atraktiivne kultuuriprogramm koos huvitavate esinejatega.

Pop/jazzkooride konkurssfestival „Lauluragin" toob Valka vahvaid ja atraktiiv-seid koore nii siitpoolt kui ka sealtpoolt piiri. Festivali kunstiliseks juhiks on tunnustatud muusikapedagoog Toomas Voll.

Noorte ja laste hulgas on kogunud suurt populaarsust Valga laululapse konkurss, sõbrapäeva pidu, lastekaitsepäeva ja koolialguse sündmused, koolimood, septembri alguses toimuv huvitegevuse mess ning sügisene paintballi võistlus.


Hetkel tegutseb linnas 29 kultuurialast mittetulundusühingut, nende tegevus aitab oluliselt ilmestada linna kultuurielu.

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?